ID Finance Poland – uchylamy nakaz zapłaty i wygrywamy sprawę!
Wypełnienie wniosku w kilka minut. Pieniądze otrzymane natychmiastowo, przelewem, bez wychodzenia z domu. Wszystko pięknie, zero przysłowiowych „haczyków”. Taki często jest początek prawdziwego dramatu.
„Haczyki” mają to do siebie, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Podobnie jest w przypadku pożyczek udzielanych przez ID Finance Poland (MoneyMan). Wydaje się, że spółka ta wyciąga do nas pomocną dłoń w najtrudniejszych momentach naszego życia – choroba dziecka, utrata pracy, zepsuty samochód… Pożycza nam pieniądze od ręki, nie robiąc przy tym żadnego problemu. Po kilku miesiącach okazuje się jednak, że problem istnieje, i to duży.
Słowo-klucz to prowizja. ID Finance Poland nie żąda wprawdzie wygórowanych odsetek, ale kwota prowizji często przekracza nasze najśmielsze wyobrażenia. Stopień łatwości zaciągnięcia pożyczki jest konkurencyjny, jednak stopień trudności jej spłaty można określić właściwie jako niemożliwy. Chwytając się koła ratunkowego rzuconego przez ID Finance Poland, skazujemy się tym samym na pójście na dno. Po kilku miesiącach okazuje się bowiem, że koło jest wykonane z betonu.
Wielu Klientów kontaktuje się z prawnikami z naszego zespołu dopiero wtedy, gdy odbierze nakaz zapłaty. Właściwie w każdej sprawie z ID Finance Poland scenariusz jest taki sam: zaciągnięcie pożyczki, uciążliwe telefony od wierzyciela, przedsądowe wezwanie do zapłaty, informacja o wniesieniu powództwa, a na koniec wydanie przez sąd nakazu zapłaty. I towarzyszące mu zdziwienie Klienta dotyczące wysokości zasądzonej kwoty. Oraz panika – i nic dziwnego, nakaz zapłaty z nadaną klauzulą wykonalności to przecież podstawa do wszczęcia egzekucji komorniczej.
Należy jednak pamiętać, że nakaz zapłaty to nie koniec świata. Trzeba bronić się przed roszczeniami. Zwłaszcza, że każdy nakaz zapłaty można podważyć. Spowoduje to merytoryczne rozpoznanie sprawy przez sąd, a co za tym idzie konieczność wykazania zasadności pozwu przez ID Finance Poland. Wpłacenie mu żądanej kwoty zaraz po otrzymaniu nakazu zapłaty właściwie nie ma większego sensu. Zawsze warto walczyć – po wniesieniu sprzeciwu lub zarzutów od nakazu zapłaty koszty procesu, którymi już zostaliśmy obciążeni, nie wzrosną (nawet w przypadku przegranej), a ewentualne korzyści, które możemy uzyskać, są nie do opisania.
Nie można więc bać się sądu, tylko po otrzymaniu nakazu zapłaty jak najszybciej skontaktować się z prawnikiem. Oczywiście warto też zwracać uwagę na podmiot, od którego planujemy wziąć pożyczkę i zweryfikować go przede wszystkim pod kątem rzetelności i uczciwości. Tak czy inaczej jednak, to, co się stało, już się nie odstanie. Jeśli zatem nakaz zapłaty już został wydany, nie należy się poddawać, ale podejmować właściwe kroki. I to najlepiej za pośrednictwem specjalisty.
Nasi prawnicy, w oparciu o wieloletnie doświadczenie mogą zapewnić, że znaczny odsetek prowadzonych przez nich spraw przeciwko ID Finance Poland kończy się powodzeniem. Wiedzą, jak działać, jakie zarzuty podnieść. Zdają sobie sprawę, że podmiot ten nazbyt często stosuje niedozwolone klauzule umowne, m.in. żądając, jak wspominaliśmy, niebotycznych prowizji. Umiejętne pokierowanie sprawą, podjęcie odpowiednich czynności, podniesienie właściwych zarzutów wraz z ich prawidłowym uzasadnieniem, a także oczywiście staranność i terminowość działań skutkuje uchyleniem nakazu zapłaty, a następnie oddaleniem powództwa. Takiego zakończenia postępowania nie można oczywiście zagwarantować w każdym przypadku, jednak przeważająca część dotychczasowo prowadzonych przez nasz zespół spraw miała taki właśnie finał.
Trzeba jednak pamiętać, że na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty, jak również na podjęcie wielu innych kroków, mamy ściśle określony termin. Nie należy więc zwlekać z kontaktem z profesjonalistą. Zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni pod numerem +48 535 144 222, a jeśli preferujecie Państwo kontakt mailowy, to zachęcamy do kierowania wiadomości na adres: stowarzyszenie@protempore.com.pl.